Робочий час: Пн-Пт: 8:30 - 21:30, Сб: 10:00 - 18:00, Нд: Вихідний

Ендодонтія

Необхідність лікування кореневих каналів зуба часто сприймається як неприємний сюрприз, що проявляється під час лікування запущеного карієсу.

Ендодонтія – це розділ стоматології, що вивчає способи лікування каналів зуба та його тканин. Потреба в такому лікуванні може виникнути у випадку ускладнень карієсу та після травмування зубів.

Ендодонтичне лікування складається із декількох етапів:

01

Діагностика

Всім пацієнтам, що звертаються до нас з метою лікування кореневих каналів, окрім обов'язкових клінічних методів також додатково проводиться: - перевірка вітальності (життєздатності) зуба; - комп'ютерна томографія (якщо у пацієнта вже є на руках томографія, нова томографія проводиться у випадку неякісного запису на носій інформації); - зондування маргінального пародонту (задля виявлення можливого вертикального перелому зуба)
02

ФОРМУВАННЯ ПРОГНОЗУ ЗУБА ТА ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ЕНДОДОНТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ

Для цього використовуються дані, отримані під час діагностики. В деяких випадках (за наявності коронки та/або штифтової конструкції) постає необхідність "діагностичного лікування", що включає в себе видалення попередніх конструкцій з подальшою оцінкою наявних здорових тканин та можливості функціонування зуба.
03

Ендодонтичне лікування

Проводиться з обов'язковим використанням кофердаму (для ізоляції робочого поля) та операційного мікроскопу. В більшості випадків для лікування одного зуба достатньо одного візиту тривалістю приблизно 2 години. В деяких випадках (за наявності підтікання з каналу зуба чи свищового ходу) лікування буде проведено в 2 візити. По закінченню проводиться контроль обтурації кореневих каналів за допомогою рентген-обстеження.
04

Відновлення коронкової частини зуба

Даний етап необхідно розпочинати не пізніше ніж за 2 тижні після проведення ендодонтичного лікування. Він включає в себе підготовку кореня зуба під штифтову конструкцію для подальшого виготовлення та встановлення металевої куксової вкладки та постійної ортопедичної конструкції – коронки або відновленої за допомогою скловолоконної системи кукси зуба з подальшою реставрацією цього зуба фотополімерним матеріалом.
05

Динамічне спостереження

Оскільки результат лікування неможливо визначити одразу (так само, як під час застосування реставраційних методів), перший контроль проведеного ендодонтичного лікування проводиться через 6 місяців за допомогою комп'ютерної томографії. Далі – через 1 рік, 2 роки та 4 роки.  
TOP