Ендодонтичне лікування складається із декількох етапів:
Діагностика
Всім пацієнтам, що звертаються до нас з метою лікування кореневих каналів, окрім обов'язкових клінічних методів також додатково проводиться:
- перевірка вітальності (життєздатності) зуба;
- комп'ютерна томографія (якщо у пацієнта вже є на руках томографія, нова томографія проводиться у випадку неякісного запису на носій інформації);
- зондування маргінального пародонту (задля виявлення можливого вертикального перелому зуба)
Формування прогнозу зуба та прийняття рішення щодо проведення ендодонтичного лікування
Для цього використовуються дані, отримані під час діагностики. В деяких випадках (за наявності коронки та/або штифтової конструкції) постає необхідність "діагностичного лікування", що включає в себе видалення попередніх конструкцій з подальшою оцінкою наявних здорових тканин та можливості функціонування зуба.
Ендодонтичне лікування
Проводиться з обов'язковим використанням кофердаму (для ізоляції робочого поля) та операційного мікроскопу. В більшості випадків для лікування одного зуба достатньо одного візиту тривалістю приблизно 2 години. В деяких випадках (за наявності підтікання з каналу зуба чи свищового ходу) лікування буде проведено в 2 візити. По закінченню проводиться контроль обтурації кореневих каналів за допомогою рентген-обстеження.
Відновлення коронкової частини зуба
Даний етап необхідно розпочинати не пізніше ніж за 2 тижні після проведення ендодонтичного лікування. Він включає в себе підготовку кореня зуба під штифтову конструкцію для подальшого виготовлення та встановлення металевої куксової вкладки та постійної ортопедичної конструкції – коронки або відновленої за допомогою скловолоконної системи кукси зуба з подальшою реставрацією цього зуба фотополімерним матеріалом.
Динамічне спостереження
Оскільки результат лікування неможливо визначити одразу (так само, як під час застосування реставраційних методів), перший контроль проведеного ендодонтичного лікування проводиться через 6 місяців за допомогою комп'ютерної томографії. Далі – через 1 рік, 2 роки та 4 роки.
Необхідність лікування кореневих каналів зуба часто сприймається як неприємний сюрприз, що проявляється під час лікування запущеного карієсу.