Лікування суглобів
В даний час все більш актуальною стає проблема порушення діяльності скронево-нижньощелепного суглоба.
Про дисфункції (порушення функції) говорять клацання, хрускіт в суглобі, заклинювання щелепи, почуття втоми м'язів обличчя та інше. При цьому може не бути органічних уражень суглобової головки або диска, як, наприклад, при деформуючому артрозі. Ці зміни можуть з'явитися пізніше.
У пацієнтів часто виникає питання: якщо не було травми, зуби лікувалися вчасно, - що ж стало причиною дисфункції суглоба?
Суглоб, як складний механізм, має у своєму складі багато частин: суглобову головку і відповідну їй суглобову западину, суглобовий диск розташовується між ними, як амортизуюча прокладка.
Суглобова капсула надійно охоплює суглоб з усіх боків, надаючи йому стабільність. В неї вплітаються м'язи, які рухають нижню щелепу.
Керує всією діяльністю головний диригент - нервова система.
Порушення в будь-який з складових частин призводить до порушення діяльності всього суглоба.
Наприклад, під час швидкого росту скелета у підлітків м'язи досягнуть найбільшої сили тільки через півтора року після закінчення росту. У результаті швидкого поздовжнього росту нижньої щелепи суглобова капсула і зв'язковий апарат перенапружені, що може привести до розтягування зв'язок і вивиху суглобової головки.
Прорізування 8-х зубів (зубів мудрості) може приводити до зміни положення нижньої щелепи, зміщення зубів. Усі складові частини суглоба відчувають напругу, з'являються ознаки дисфункції.
А стиск і скрегіт зубів, бич людей, що живуть в умовах прискореного темпу життя і стресу? Суглоб при бруксизмі також піддається не фізіологічному навантаженню.
У дисфункції є багато й інших причин: стирання, руйнування, видалення зубів, непропорційний розвиток щелеп, неправильне положення зубів і інше.
Як же боротися з дисфункцією і не допустити такого грізного ускладнення, як, наприклад, артроз?
По-перше, потрібно провести детальне обстеження і з'ясувати, які структури і якою мірою змінили свою роботу. У нашому Медичному центрі лікування дисфункції СНЩС пацієнта проводять після ретельної комплексної діагностики.
По-перше, потрібно провести детальне обстеження і з'ясувати, які структури і якою мірою змінили свою роботу. У нашому Медичному центрі лікування дисфункції СНЩС пацієнта проводять після ретельної комплексної діагностики.
Ми досліджуємо всі фактори, що впливають на роботу скронево-нижньощелепного суглоба: стан м'язів, суглобової капсули, диска, рухливість нижньої щелепи, вид змикання зубів, блокуючі контакти, інше.
Такий комплексний підхід дозволяє не тільки виявити і усунути дисфункцію, а й сконструювати зубні ряди максимально гармонійно. Це запорука того, що ваші зуби будуть служити вам довго і успішно!