Юрiй Володимирович Опанасюк

   Опанасюк Юрій Володимирович - засновник, науковий керівник Інституту прогресивних стоматологічних технологій, Головний стоматолог МОЗ України, Президент асоціації стоматологів України, Заслужений лікар України, кандидат медичних наук.

   Після закінчення восьмирічної школи навчався в Житомирському медичному училищі за спеціальністю "зуботехнічна справа", а потім Івано-Франківському медичному інституті за спеціальністю "стоматологія". Обидва закінчив з «відзнакою».

   Ще в ході навчання відзначився своїми лідерськими якостями та здатністю до організаторської роботи: був студентським деканом стоматологічного факультету, старостою курсу, членом Ректорату та Вченої Ради інституту. Після закінчення інституту займався викладацькою діяльністю на кафедрі ортопедичної стоматології.

   Захистив кандидатську дисертацію на тему "Клініко-експериментальне обгрунтування раціональних методів лікування незнімними конструкціями зубних протезів".

   Оскільки у ході своєї роботи зіткнувся з необхідністю управлінської діяльності, то отримав другу вищу економічну освіту за спеціальністю „Менеджмент організації охорони здоров'я”, закінчивши на „відмінно” Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту та бізнесу.

   З групою однодумців організував „Відділення конструктивної та реконструктивної стоматологічної терапії” Центральної міської клінічної лікарні м. Києва та очолював його.

   У 1999 році спільно з колективом колег створив товариство з обмеженою відповідальністю „Інститут прогресивних стоматологічних технологій”.

   Велику увагу приділяв розробці нормативно-правових актів по стоматології, нових організаційних підходів в післядипломній освіті, займався науковою діяльністю, приймав активну участь у роботі міжнародних стоматологічних конференцій та виставок, співпрацював з міжнародними стоматологічними організаціями та університетами світу.

   Саме йому належить ідея створення Музею української стоматології для прийдешніх поколінь.

   Автор 24 наукових робіт та 6 державних патентів на винаходи, три з них – на власні конструкції незнімних зубних протезів.

   За вибором киян у 2003 році йому було присвоєно почесне звання "Киянин року - 2003" в номінації "Медицина".

   У 2004р. був нагороджений орденом "За розбудову України" ім. Михайла Грушевського IV ступеня.

   24 лютого 2005 Опанасюк Ю.В. був обраний Президентом АСУ.